Featured Video

Αντιπαλοι

Κυριακή 4 Μαΐου 2014

Έχασε η Ατλέτικο με 2-0 από Λεβάντε

Ήττα-σοκ υπέστη η Ατλέτικο στο Λεβάντε όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 2-0. Το αποτέλεσμα αυτό βάζει φωτιά στη Λίγκα καθώς υπάρχει ακόμα και ενδεχόμενο τριπλής ισοβαθμίας Ατλέτικο, Μπαρτσελόνα, Ρεάλ. Με δεδομένο ότι η Ρεάλ έχει ένα ματς λιγότερο η ομάδα του Σιμεόνε να παίξει για τον τίτλο σε ντέρμπι στο Καμπ Νου.
Μόλις στο 7ο λεπτό ήρθε το σοκ για την Ατλέτικο καθώς ο Φιλίπε Λουίς πέτυχε αυτογκόλ κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Σιμεόνε προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο επόπτης τη σταμάτησε δύο φορές λανθασμένα με τον Ντιέγκο Κόστα να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Νάβας. Στην επανάληψη η Ατλέτικο πίεσε όμως ο γκολκίπερ της Λεβάντε είχε "κατεβάσει τα ρολά". Στο 69' λοιπόν ήρθε το δεύτερο σοκ για την ομάδα του Σιμεόνε όταν ο Μπαράλ με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 2-0. Η Ατλέτικο είχε δοκάρι στο 77' με τον Αρντά